KONST / Litografier / Färgseriegrafi 14177567
*
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:52:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 12:10:47
1
1.000 kr
5/9 07:59:07
2
Vinnande bud
5/9 16:57:56
1
1.200 kr
5/9 16:57:56
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Baertling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35
-
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08
*
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Baertling
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 12:10:47 | 1 | 1.000 kr |
5/9 07:59:07 | 2 | Vinnande bud |
5/9 16:57:56 | 1 | 1.200 kr |
5/9 16:57:56 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Olle Baertling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35 -
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08